Frezy do manicure hybrydowego

Cześć :) Po opublikowaniu posta o frezarkach, który znajdziecie tutaj posypały się prośby o post na temat frezów. Jako, że na swoim blogu w większości skupiam się na tematyce paznokci hybrydowych postanowiłam, że post o frezach też dostosowany będzie do paznokci hybrydowych, ale znajdą się też małe wskazówki dotyczące twardszych materiałów. Zapraszam więc do lektury i mam nadzieję, że post sprosta waszym oczekiwaniom :)

Tak jak pisałam w poście o frezarkach, tak wspomnę jeszcze raz tutaj. Frezarka i frezy to nie zabawki. Należy odpowiednio posługiwać się tymi narzędziami inaczej naprawdę możemy zrobić sobie i innym krzywdę.

Frezy tak samo jak pilniki mają swoją gradację.  Dobieramy ją zależnie od stanu naszych skórek bądź materiału, który będziemy opracowywać - im trudniejszy materiał tym mocniejszy frez. Zazwyczaj gradacja jest oznaczona kolorowymi paseczkami. Poniżej macie wypisane oznaczenia kolorystyczne od najłagodniejszego do najmocniejszego.
  1. Żółty
  2. Czerwony
  3. Niebieski
  4. Zielony
  5. Czarny
Czasem mogą występować też inne kolory (to zależy od producenta) dlatego należy zwracać uwagę na to czy ziarna na frezie są małe i ułożone gęsto- frez delikatny, czy dużo i są ułożone rzadko- frez ostry. Występują też oznaczenia dwukolorowe, są to gradacje pośrednie.
    Zaczniemy od frezów do skórek. Zawsze przed zrobieniem nowego manicure należy odpowiednio ogarnąć skórki, aby nie sprawiały nam problemu przy nakładaniu lakieru i wyglądały estetycznie. Najlepsze do skórek są frezy diamentowe i kamienne, ale niektórzy lubią też ceramiczne. Tak samo jak w przypadku innych rzeczy do manicure na rynku dostępne są różne rodzaje frezów. Tutaj nie da się jednoznacznie określić, który frez do czego lepiej się nada. Wszystko zależy od stanu paznokci oraz od tego czym nam będzie wygodniej. Dlatego moja lista frezów będzie jedynie sugestią czego można użyć.
    • Szpic
    Pierwszy, którego użyjemy. Ze względu na jego kształt świetnie poradzi sobie z oddzieleniem obrąbka naskórkowego od płytki paznokcia. Pamiętamy, aby nie wsadzać frezu głęboko pod skórki!
    • Łezka
    Frez ten posłuży nam do usunięcia nabłonka z płytki paznokcia. Nie naciskamy frezem tylko delikatnie przesuwamy nim po płytce w okolicach skórek.
    • Kulka
     Frezy o kształcie kulki możemy spotkać w różnych rozmiarach. Jeżeli w całości chcemy wykonywać manicure frezarkowy to ten właśnie frez będzie zamiennikiem cążek lub nożyczek. Służy do usunięcia pozostałości skórek.

    Skoro skórki już mamy zrobione to kolejne do czego zazwyczaj przydaje nam się frezarka to usunięcie starej stylizacji hybrydowej. I tak jak w przypadku skórek, im trudniejszy materiał tym frez musi być mocniejszy. Pamiętajcie również o tym, że sam frez bez dobrej frezarki sobie nie poradzi, a o cechach dobrej frezarki przeczytacie tutaj(klik). Mamy frezy z różnych materiałów: ceramiczne, wolframowe, z węglika spiekanego i wiele innych. Co do kształtu to dwoma najpopularniejszymi są walec i stożek.

    Do zdejmowania hybrydy przydadzą nam się frezy o średniej i małej ostrości, czyli takie oznaczone kolorami od żółtego do niebieskiego. Niebieski polecam bardziej wprawionym. Hybryda jest miękkim materiałem, musimy być ostrożni przy jej zdejmowaniu, gdyż łatwo uszkodzić naturalną płytkę paznokcia. Na zdjęciu poniżej macie frezy, których ja używam i jestem z nich zadowolona. Czerwony to frez ceramiczny w kształcie stożka, którym łatwo usunąć hybrydę blisko skórek, a niebieski to walec wolframowy, którym usuwam resztę hybrydy.
    Niektórzy producenci frezów na swoich stronach opisują przeznaczenie poszczególnych frezów, więc kupując czytajcie dokładnie opisy. Takie informacje znajdziecie m.in na stronie Indigo. Ich frezy do zdejmowania masy także różnią się kolorem końcówek i nie mają kolorowych paseczków z oznaczeniem gradacji ale za to właśnie opis sugeruje jaki frez wybrać.

    Najważniejszą rzeczą na jaką należy zwrócić uwagę przy wyborze frezów do zdejmowania hybryd to właśnie gradacja. Frez nie może być za ostry bo inaczej uszkodzimy naturalną płytkę paznokcia.

    Post o tym jak wybrać lampę znajdziecie tutaj - klik.

    Na dziś to już wszystko. Mam nadzieję, że chociaż troszkę wytłumaczyłam wam jak to z tymi frezami jest oraz na co zwrócić uwagę przy zakupie. Temat frezów to temat rzeka więc jeżeli macie jakieś pytania to śmiało piszcie :) Czekam na nowe tematy, które chcecie, żebym poruszyła!

    Zachęcam do powrotu do poprzednich postów. Znajdziecie tam sporo przydatnych informacji, które pomogą wam w wykonywaniu poprawnej stylizacji. A już teraz zapraszam na nowe posty oraz moje media społecznościowe, a szczególnie kanał na YouTube :)


    Dzięki uprzejmości administratorek grupy " PAZNOKCIOWE maniaczki - grupa wsparcia, porady, inspiracje " (kliknij w nazwę i wejdź na grupę) na Facebooku możecie na bieżąco dowiadywać się o moich nowych postach. Serdecznie zachęcam was do odwiedzania tej grupy!


    * * * *

    Komentarze

    1. Na taki post właśnie czekałam! :)

      OdpowiedzUsuń
    2. Ja lubię frezy ceramiczne do skórek tez. Najlepiej mi sie nimi pracuje ��

      OdpowiedzUsuń
    3. Prosto i na temat. Na pewno przydadzą się takie informacje :)

      OdpowiedzUsuń
    4. Oo, na pewno po kursach zakupie sobie swoja frezarkę. Jest super pod wzgledem szybkości wygładzania płytki i ‚scierania’ skórek. Ja keidys męczyłam sie rondelkiem, tetaz przeszłam na cążki. Ale i tak najlepszym rozwiązaniem jest frezarka :) buziaki

      Caiawichowska

      OdpowiedzUsuń
    5. genialny post, nie wiedziałam o wiekszosci tych rzeczy;)

      OdpowiedzUsuń
    6. Czekam na post o tym jak najlepiej przygotować i dbać o skórki :) super blog!

      OdpowiedzUsuń
    7. świetny post! mogłabyś zrobić post jak dbać o skórki:)

      OdpowiedzUsuń
    8. Super wpis, z tego co wiem jest dużo rodzajów frezów np. frez diamentowy do skórek

      OdpowiedzUsuń

    Prześlij komentarz

    * Bardzo dziękuję za komentarz :)
    * Zapraszam ponownie na mojego bloga oraz na kanał na YouTube
    * Nie wyrażam zgody na kopiowanie treści znajdujących się na moim blogu

    Popularne posty z tego bloga

    Czym jest - bonder?

    Zbyt gęsty lub rzadki lakier. Jak sobie poradzić?

    Tłusta płytka paznokcia?